Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończyłam w roku 1994, o specjalności psychologia kliniczna zdrowia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z osobami chorującymi na nowotwory i leczonymi w Centrum Onkologii w Warszawie oraz podczas licznych staży w placówkach onkologicznych w Polsce i za granicą, np. w Hospicjum św. Krzysztofa w Londynie. Równolegle doskonaliłam swoje umiejętności zawodowe na stażach w placówkach opieki psychiatrycznej, w Klinice Psychiatrycznej oraz Klinice Neurologicznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym Działdowska w Warszawie, Zespole Psychosomatycznym Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży  Szpitala Dziecięcego im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe  zdobywałam także pracując jako psycholog szkolny. Opiekowałam się uczniami gimnazjum oraz pracowałam z rodzicami uczniów, współpracowałam z nauczycielami, władzami oświatowymi oraz poradniami psychologiczno-pedagogicznymi. Ukończyłam liczne kursy dokształcające w dziedzinie psychologii wychowawczej oraz zdobyłam certyfikat trenerski Treningu Zastępowania Agresji.

Ukończyłam dwuletnie Studium Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i jestem certyfikowanym terapeutą par (certyfikat nr 27).

Jestem w trakcie szkolenia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia, posiadającej akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Największym obszarem moich zainteresowań jest psychologia niepłodności. Od wielu lat współpracuję ze Stowarzyszeniem Nasz Bocian, gdzie obecnie odpowiadam na pytania pacjentów na forum internetowym. Jestem współzałożycielką i byłam pierwszą przedstawicielką Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Niepłodności (PSPN) i członkinią ESHRE (Europejskie Towarzystwo Ludzkiego Rozrodu i Embriologii). Aby pogłębić znajomość tematu, ukończyłam organizowany przez ESHRE Basic trainig course for infertility counselling: from theory to practice (2016). Współpracowałam z Przychodnią Lekarską nOvum w Warszawie, a obecnie współpracuję stale z Kliniką Leczenia Niepłodności InviMed w Warszawie, gdzie prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla pacjentów, grupy wsparcia, konsultacje indywidualne oraz terapię par leczących się z powodu niepłodności. Współpracuję także z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i mam przyjemność być w gronie wykładowców Studium Wiedzy o Depresji Poporodowej prowadzonego przez Fundację, w ramach którego prowadzę zajęcia dotyczące rodzicielstwa po niepłodności. Moje zainteresowania nie ograniczają się jedynie do psychologii leczenia niepłodności. Równie ważna jest dla mnie pomoc osobom, które nie decydują się na leczenie niepłodności i wybierają drogę świadomej bezdzietności lub w procesie terapii korzystają z dawstwa gamet, adopcji embrionów czy też adopcji społecznej.